749709-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Montering av räcken – Kv. Persikan 6: DE 28 Balkongräcken
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelKv. Persikan 6: DE 28 Balkongräcken
BeskrivningStockholmshem uppför inom kvarteret Persikan 6 (tidigare 5) på Södermalm i Stockholm flerbostadshus med 151 lägenheter och förskola, livsmedelsaffär, mindre lokaler samt garage. Total BTA är ca 24 000 m2 fördelat på ca 11 200 m2 BOA respektive ca 5400 m2 LOA. Denna entreprenad omfattar balkongräcken.
Intern identifierareSHEM 2024/1478
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45341000 Montering av räcken
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKv. Persikan 6: DE 28 Balkongräcken