2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för kommunikationstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för kommunikationstjänster. Myndigheten för delaktighet (MFD) söker en strategisk, kreativ och rådgivande partner i valda delar av MFD:s interna och externa kommunikations-, informations- och marknadsföringsarbete. Upphandlingen genomförs med selektivt förfarande.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121151:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79416200 Konsulttjänster för public relations