749856-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hissinstallationer – Ramavtal ombyggnation av hissar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal ombyggnation av hissar
BeskrivningUpphandlingen omfattar planerat underhåll och ombyggnad av hissar inom beställarens fastighetsbestånd.
Intern identifierareFB 2023/1407
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45313100 Hissinstallationer
Ytterligare klassificering (cpv): 42416100 Hissar, 42416300 Hissverk, 45313000 Installation av hissar och rulltrappor, 50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal ombyggnation av hissar