See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Innehållsproduktion och kreativ kommunikation
Beskrivning: Avtalet avser att säkra kommunikationsstöd av god kvalitet inom innehållsproduktion och kreativ kommunikation. De flesta avrop kommer att gälla innehållsproduktion. Inom det området är det särskilt viktigt att leverantören kan arbeta kostnadseffektivt. I de avrop som gäller kreativ kommunikation är det viktigt att ha mycket god kunskap om samhällskommunikation och om myndigheters förutsättningar att arbeta med kommunikation. Utvärdering sker i steg. I steg ett utvärderas bara kvalitet.
Intern identifierare: Ä 2024-3967
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79342000 Marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Annonserad upphandling
Beskrivning: Syftet med avtalet är att säkra kommunikationsstöd av god kvalitet inom innehållsproduktion och kreativ kommunikation. De flesta avrop kommer att gälla innehållsproduktion. Inom detta område är det särskilt viktigt att leverantören kan arbeta kostnadseffektivt. I de avrop som gäller kreativ kommunikation är det viktigt att ha mycket god kunskap om samhällskommunikation och om myndigheters förutsättningar att arbeta med kommunikation. Värdet uppskattas till 6 MSK för fyra år. Utvärderingen sker i steg. I steg ett utvärderas enbart kvalitet.
Intern identifierare: 1607305-67f427a78834f763cd7ede23
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 1. Svar på krav (föredraget alternativ)
Intern identifierare: 1607306-67f427a78834f763cd7ede26