749905-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Administrationstjänst för friskvårdsbidrag
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAdministrationstjänst för friskvårdsbidrag
BeskrivningUppdraget omfattar tillhandahållande av en molnbaserad administrationstjänst för friskvårdsbidrag inom Malmö stad. Detta innebär leverans av en webb- och mobilapplikation för administrering samt kvittohantering av friskvårdsbidrag till stadens anställda.
Intern identifierareSTK-2025-1338
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48445000 Programvara för kundhantering, 72250000 System- och stödtjänster, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85140000 Diverse hälsovård, 98330000 Tjänster för fysiskt välbefinnande
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUppdraget omfattar tillhandahållande av en molnbaserad administrationstjänst för friskvårdsbidrag inom Malmö stad. Detta innebär leverans av en webb- och mobilapplikation för administrering samt kvittohantering av friskvårdsbidrag till stadens medarbetare.
Intern identifierareAdministrationstjänst för friskvårdsbidrag