74992-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Utvändig rengöring av byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Fasadtvätt
Referensnummer: FB2018-2366
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45452000 Utvändig rengöring av byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att leda till ramavtal avseende entreprenadarbeten kring fasad- och balkongtvätt på våra fastigheter.
Familjebostäder är organiserat i fyra geografiskt indelade distrikt. Beställningar kommer att omfatta fasadtvätt, samt en del balkonger, på fastigheter, som har varierande typer av fasader och balkonger.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45443000 Fasadarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen