Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Berikningsmaterial till Karolinska Institutet
Referensnummer: 2-6501/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03140000 Djurprodukter och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till upphandling
Karolinska Institutet, nedan kallat KI, inbjuder er härmed att lämna anbud avseende ramavtal för berikningsmaterial för mus och råtta kontraktet kommer företrädesvis att användas av KM (Komparativ Medicin) nedan kallat KM men tecknade ramavtal kan komma att användas av övriga institutioner hos KI.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22990000 Tidningspapper, handgjort papper, annat papper och annan papp, obelagda och obestrukna, av sådana slag som används för skrivning, tryckning eller annat grafiskt ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen