750122-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Förmedling av vårdpersonal – Bemanningstjänster HSL-personal
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBemanningstjänster HSL-personal
BeskrivningUpphandlingen omfattar inhyrning av HSL-personal (legitimerad arbetsterapeut, fysioterapeut och sjuksköterska).
Intern identifierareVOF 911/2023
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79624000 Förmedling av vårdpersonal
Ytterligare klassificering (cpv): 85141200 Sjukskötersketjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelArbetsterapeut
Beskrivning.
Intern identifierareArbetsterapeut
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelFysioterapeut
Intern identifierareFysioterapeut
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelSjuksköterska
Intern identifierareSjuksköterska