750135-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägtransporter – Arkivflytt
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelArkivflytt
BeskrivningUpphandlingen omfattar arkivflytt som sker mellan myndigheter inom Sveriges Domstolar eller mellan myndighet inom Sveriges Domstolar och arkivmyndigheter, både inom och utanför anbudsområden. Upphandlingen avser även arkivflytt inom domstolarnas egna lokaler. Sista dag för frågor: 2024-01-08 Sista anbudsdag: 2024-01-15 Frågor som inkommer efter den 22 december besvaras tidigast under vecka 1, 2024.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89209:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 79995100 Arkiveringstjänster
Optioner
Beskrivning av alternativenUpp till ett (1) + ett (1) år.