750169-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall – Hantering av farligt avfall under Pop-up Returen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHantering av farligt avfall under Pop-up Returen
BeskrivningHantering och transport av farligt avfall i samband med VA SYDs mobila återbruks- och återvinningsstation Pop-up Returen.
Intern identifierare23/72
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000