750246-2024 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal VA-anläggningsarbeten-2
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal VA-anläggningsarbeten-2
BeskrivningRamavtal VA-anläggningsarbeten
Intern identifierareLIM 2024-134
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232150 Arbeten för vattenledningar, 45232411 Anläggningsarbeten för spillvattenledning, 45233330 Grundläggning av gator, 45332200 VA-arbeten, 45453100 Renoveringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelDel krav