2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyra av RTK-GNSS, totalstationer, GNSS-mottagare och 3D-laserscanner
Beskrivning: SHM upphadlar ramavtal för hyra och köp av RTK-GNSS, totalstation, GNSS-mottagare och 3D-laserscanner.
Intern identifierare: 231-571-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38540000 Maskiner och apparater för provning och mätning
Ytterligare klassificering (cpv): 38126000 Utrustning för mätning vid markytan
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsinbjudan
Beskrivning: SHM upphandlar geodetiska mätinstrument.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utvärdering
Beskrivning: SHM upphandlar hyra och köp av geodetiska mätinstrument.
Huvudklassificering (cpv): 38410000 Mätinstrument
Ytterligare klassificering (cpv): 38200000 Geologiska och geofysiska instrument