2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel SME - möjlighet att lämna på mindre områden, Hälsingland
Beskrivning: Upphandling av livsmedel för Bollnäs, Hudiksvall, Ljusdal, Nordanstig, Ovanåker, Söderhamns kommun, Hälsinglands Utbildningsförbund samt Region Gävleborgs folkhögskolor. Upphandlingen omfattar ett urval av specifika produktgrupper. Det är möjligt att lämna anbud för en enskild kommun eller del av kommun. Som anbudsgivare anger du själv vilka produkter du kan leverera och till vilka områden.
Intern identifierare: 15843
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
Ytterligare klassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15800000 Diverse livsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Livsmedel SME - möjlighet att lämna på mindre områden, Hälsingland