750446-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Motorfordon – Skåpbilar med påbyggt skåp och biogas kombibilar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkåpbilar med påbyggt skåp och biogas kombibilar
BeskrivningBodens kommun inbjuder Er härmed att lämna anbud på skåpbilar med påbyggt skåp och biogas kombibilar. Upphandlingen är uppdelad i två (2) olika anbudsområden och anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett (1) eller alla anbudsområden. Anbudsområde 1 - Biogas kombibilar Anbud ska lämnas på tre (3) st biogas kombibilar i enlighet med de krav som ställs i detta förfrågningsunderlag inklusive tillhörande bilagor. Anbudsområde 2 - Skåpbilar med påbyggt skåp Anbud ska lämnas på två (2) skåpbilar med påbyggt skåp i enlighet med de krav som ställs i detta förfrågningsunderlag inklusive tillhörande bilagor. Det specifika användningsområdet är för att transportera mat. Bodens kommun avser att teckna kontrakt med en (1) leverantör per anbudsområde.
Intern identifierareSBN 2024-858
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34110000 Personbilar, 34115000 Andra personbilar, 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer, 34136000 Skåpbilar, 34136100 Lätta skåpbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSkåpbilar med påbyggt skåp och biogas kombibilar