75056-2023 - ResultatSverige-Eskilstuna: Målning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Målning - Ramavtal
Referensnummer: 22/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser målningsarbeten på avrop.
Ramavtalet omfattar bland annat:
-Invändiga måleriarbeten som omfattas av lägenhetsunderhåll och underhåll i verksamhetslokaler
- Hyresgästers tillval (ex lägenhetsmålning/tapetsering) under kvarboende
- Utvändig målning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Målning - ramavtal
Del nr: 22/15
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45442110 Målning av byggnader, 45442121 Målning av byggnadsverk, 45442180 Ommålning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen