750574-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Matsalstjänster och catering – Catering region Nord
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelCatering region Nord
BeskrivningUpphandling avser catering, servering samt städning av matsal och övriga utrymmen som nyttjas vid genomförandet av uppdraget på Migrationsverkets boenden och förvar under årets alla dagar. Catering omfattar frukost, lunch, middag samt mellanmål. Syftet med upphandlingen att få en leverantör som bland annat kan tillgodose välsmakad, näringsrik och hållbara måltider men även med en variation av multikulturell mat.
Intern identifierare3.2.1-2024-13546
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55500000 Matsalstjänster och catering
Ytterligare klassificering (cpv): 55320000 Måltidsservering, 55322000 Tillagning av måltider, 55512000 Drift av matsal, 55520000 Catering, 55521200 Måltidsleveranser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del