75058-2020 - ÄndringSverige-Lund: Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elektronikkomponenter och mätutrustning
Referensnummer: V 2020/165
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för elektronikkomponenter och mätutrustning för Lunds univeritets verksamheter.
Omfattning
Upphandlingen omfattar elektronikkomponenter och mätutrustning inom följande sju (7) produktområden:
Passiva komponenter
Aktiva komponenter
Elektromekaniska komponenter
Inbyggda system
Mätteknik/Testinstrument
Strömförsörjning
Verktyg för elektronik
Alla sju (7) produktområden ska offeras.
Alla produkter som anbudsgivaren har i sitt sortiment av elektronikkomponenter och mätutrustning ska ingå i ramavtalet.