750596-2023 - ResultatSverige-Tierp: Larmsystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetslarm
Referensnummer: 2020-106
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35121700 Larmsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Tierps kommun upphandlar trygghetslarm inklusive reservdelar med tillhörande serviceavtal för boenden i kommunen,
Uppdraget ska utföras som en totalentreprenad där uppdraget avser projektering, leverans, installation, driftsättning, teknik, programvara och tillbehör,
Vi efterfrågar ett digitalt trygghetslarm där kommunikationen sker via IP och där larmöverföringen blir anpassad till den nya digitala infrastrukturen för kommunikation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen