75073-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Falkenberg: Lås
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lås och låstjänster
Referensnummer: IU22-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44521100 Lås
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen innefattar köp av fysiska lås och låstillbehör, dörrstängare, omläggningar, motorlås och övriga elprodukter men även låstjänster så som underhåll av befintliga låssystem samt vissa typer låssmedstjänster och servicearbeten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44521000 Diverse hänglås och lås, 44522400 Låsdelar, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen