2. Förfarande
Förfarande
Titel: Begagnade Fordon, DIS
Beskrivning: Upphandlingen avser ett Dynamiskt inköpssystem för Begagnade Fordon. Norrtälje Kommun och Norrtälje Vatten & Avfall (uppskattning) har för avseende att avropa 10 till 14 begagnade fordon av olika typer under de kommande fyra åren. Alla avrop kommer ske genom förnyad konkurrens när behov uppstår.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34110000 Personbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119856:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon