Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar
Ytterligare klassificering (cpv): 45232400 Anläggningsarbeten för avlopp
Ytterligare klassificering (cpv): 45232410 Underhållsarbeten för avlopp
Ytterligare klassificering (cpv): 45233200 Diverse ytbehandling