See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kläd-och förvaringsskåp
Beskrivning: Upphandlingen avser inköp av kläd - och förvaringsskåp för Region Skåne och för det majoritetsägda bolaget Folktandvården Skåne AB. Upphandlingen består av två (2) delområden med tillhörande produktgrupper Anbud kan läggas på ett eller flera delområden. Delområde 1 omfattar produktgrupper: Enkelskåp, Z-skåp, Småfacksskåp, Fristående sittbänk och förvaringsskåp till cykelbatteri. I Delområde 2 omfattar produktgrupper: Personliga förvaringsmöbler och garderober.
Intern identifierare: 2025-O000686
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44421720 Förvaringsskåp
Ytterligare klassificering (cpv): 39100000 Möbler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000