750886-2023 - ResultatSverige-Arvika: Presenter och priser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Presentkort julgåva
Referensnummer: Dnr 2023-148
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser julgåva i form av presentkort till anställda inom Arvika kommunkoncern. Antalet anställda är ca 3 000 personer.
Presentkorten ska endast kunna lösas in lokalt i butiker/restauranger/caféer belägna i Arvika kommun.
Upphandlingen har ett fast pris som utgörs av presentkortets värde. Under 2023 kommer värdet att uppgå till 500 kr per anställd.
Upphandlingen avser ramavtal.
Webbadress för att hämta elektroniska upphandlingsdokument: https://www.opic.com/org/arvika_kommun/?f=2
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30163000 Betalkort
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen