Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av upphandlingsverktyg och avtalsdatabas
Referensnummer: Af-2023/0008 7652
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett modernt upphandlingsverktyg samt en funktionell avtalsdatabas som ger möjlighet till kategorisering och fullständig kontroll av de avtal som Arbetsförmedlingen innehar, samt en välfungerande LOV tjänst som ger gott om utrymme för att göra justeringar, ändringar under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48490000 Programvara för upphandling, 72212600 Programvaruutvecklingstjänster för databas och operativsystem, 72212610 Programvaruutvecklingstjänster för databas
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen