See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Clarity LIMS
Beskrivning: Upphandlingen avser Clarity LIMS, Centrum för Molekylär Diagnostik (CMD) använder laboratoriedatasystemet Clarity LIMS för registrering av provinformation, spårning av prover samt automation. I Clarity LIMS webgränssnitt kan användaren se och dokumentera pågående arbete som sker i labbet, skapa projekt och ladda upp provlistor, utreda status för projekt, skapa och konfigurera analysflöden (workflows), protokoll (protocols) och protokollsteg (steps/processes), dokumentera användandet av reagens lot-nummer samt samla in data från integrerade instrument. Alla laborativa utföranden som sker på ett mottaget prov dokumenteras i Clarity LIMS.
Intern identifierare: 2025-O000319
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kravspecifikation Clarity LIMS
Intern identifierare: 1650368-67a9f328892326b7e9a54cb9
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Avtalet kommer att löpa under fem (5) år, med rätt för Region Skåne till förlängning i upp till tre (3) år.
Intern identifierare: 1650430-67a9f328892326b7e9a54cbc