2. Förfarande
Förfarande
Titel: Marknadsdialog inför upphandling avseende drift och underhåll av tekniska system inom tele, transmission och IT-styrd utrustning i fält samt i Trafikförvaltningens anläggningar (T1)
Beskrivning: Trafikförvaltningen söker dialog med leverantörer intresserade av att delta i en marknadsdialog inför det nya avtalet avseende drift och underhåll av tekniska system inom tele, transmission och IT-styrd utrustning i fält samt i Trafikförvaltningens anläggningar.
Intern identifierare: 25/50
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning