See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnation av administrations- och driftsbyggnad
Beskrivning: Kommunfastigheter i Laholm AB avser att i samverkan med en generalentreprenör att på totalentreprenad i samverkansform partnering utföra nybyggnation av en gemensam etablering för administration och drift för Kommunfastigheter i Laholm AB och Laholmshem AB samt verksamhetsanpassningar för befintliga kommunala verksamheter på avsedd fastighet i Laholm.
Intern identifierare: LH 24/08
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Nybyggnation - obligatorisk
Beskrivning: Kommunfastigheter i Laholm AB avser att i samverkan med en generalentreprenör att på totalentreprenad i samverkansform partnering utföra nybyggnation av en gemensam etablering för administration och drift för Kommunfastigheter i Laholm AB och Laholmshem AB samt verksamhetsanpassningar för befintliga kommunala verksamheter på avsedd
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Nybyggnation - Informationsfrågor
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Nybyggnation - Anbud