2. Förfarande
Förfarande
Titel: Datortomograf till DT22 och DT26
Beskrivning: Karolinska Universitetssjukhuset inbjuder er att lämna anbud på upphandlingen som avser livscykelhantering av datortomograf på DT22 och DT26 i Huddinge, avsedda för undersökning av samtliga organ av både barn och vuxna. Datortomograferna behöver uppfylla behov för såväl klinik, med flertalet komplicerade behov, samt Forskning och utveckling, utbildning och innovation (FoUUI). Upphandlingen inkluderar option på en DT, flytt av DT-lab 21 till DT-lab 26 samt service/underhåll inkl. reservdelar.
Intern identifierare: K 2025-2515
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33115100 Datortomografer ("CT scanner")
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Intern identifierare: 1688143
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: MTU
Intern identifierare: 1688144