2. Förfarande
Förfarande
Titel: Köksutensilier
Beskrivning: Upphandlingen omfattar köksutensilier vilket innebär tillhandhållande och leverans av köks- och serveringsutrustning till UM:s kök inom bland annat - förskola - grundskola - gymnasium och vuxenutbildning - restaurangutbildning - vård- och omsorgsenheter - cafeterior - personalserveringar.
Intern identifierare: 617/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39221000 Köksutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter, 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39221100 Köksgeråd, 39240000 Bestick, 39241100 Knivar, 39241120 Köksknivar, 39710000 Elektriska hushållsapparater, 39711000 Elektriska hushållsapparater för livsmedel, 39711200 Matberedare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Köksutensilier