75150-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägtransporter – Transport av laboratorieprover och blodkomponenter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransport av laboratorieprover och blodkomponenter
BeskrivningUpphandling gällande transporter av laboratorieprover och blodkomponenter. Uppdraget omfattar både schemalagda transporter samt akuta transporter i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Intern identifierareIN-IN25-0401
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000