Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Filmer till Sjömansservice abonnenter
Referensnummer: 23-00450
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92120000 Film- eller videodistribution
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsföremål
Upphandlingen avser leverans av fem (5) till och med sex (6) stycken spelfilmer per månad till fartygen som har ett sådant avtal med Sjöfartsverket. Filmerna hyrs ut till fartygen och får endast visas ombord. I nuläget är behovet fem (5) till och med sex (6) spelfilmer per månad (60-72 filmer per år) som ska levereras till respektive fartyg på DVD- eller Blu-ray-skiva.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30234400 Dvd-skivor, 32354500 Videofilmer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen