751689-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Mobiltelefoner – Mobiltelefoner och tillbehör
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMobiltelefoner och tillbehör
BeskrivningKommunerna Lycksele, Storuman, Vilhelmina och Åsele ingår i kommunalförbundet Lystkom som bildades 2020-06-01. Lystkom är en egen juridisk person och områden som kommunerna har överlämnat till Lystkom regleras av förbundsordning som är fastställd i respektive kommuns fullmäktige. Den här upphandlingen omfattar löpande leveranser av mobiltelefoner och tillbehör. Vi räknar med att den totala inköpsvolymen uppgår till ca 6 miljoner kronor över den berörda avtalsperioden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 32250000 Mobiltelefoner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88257:Lot:1