2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling: Mekaniska verkstadstjänster 2024 – Utgåva 2
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för mekaniska verkstadstjänster inom verksamhetsområdena spillvatten, dricksvatten, biogas/distribution. Efterfrågade tjänster är: - Licenssvetsning - Industrimontage - Maskinreparationer - Verkstads och underhållsarbeten - Tillverkning av maskindetaljer. - Projektarbeten
Intern identifierare: UVA-2024-00003
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 90400000 Avloppshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 39370000 Vattenanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000