2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för konsultuppdrag projektörer
Beskrivning: Denna förfrågan avser avrop på ramavtal för projekteringsuppdrag åt Kalmar kommun. Ramavtalet gäller för; - arkitekt och handläggande ingenjör - byggkonstruktör - elprojektör - landskapsarkitekt och handläggande ingenjör - brandprojektör - akustiker - storköksprojektör
Intern identifierare: 24/45
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313200 Konsulttjänster för ljudisolering och akustik, 71314100 Tjänster på elområdet, 71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71420000 Landskapsarkitektur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000