See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Snöröjning
Beskrivning: Sorsele kommun inbjuder att inkomma med anbud gällande upphandling av snöröjning, halkbekämpning samt övriga tjänster som framgår av upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Sorsele tätort, vägar, GC samt fastigheter (kommunala samt SorseleBo)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111687:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ammarnäs tätort, vägar, GC samt fastigheter (kommunala)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111687:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Blattnicksele tätort, vägar, GC samt fastigheter (kommunala samt SorseleBo)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111687:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Gargnäs tätort, vägar, GC samt fastigheter (kommunala)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111687:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Väg N. Ammarnäs 2 delar vägnr. 567, längd 3830 meter.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111687:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Rankbäcken väg 854, längd 1815 meter.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111687:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Dalstugan Nalovardo 2473, längd 2200 meter.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111687:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Laisälven - Laisheden vägnr. 11797, längd 4560 meter.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111687:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Lairovägen vägnr. 11797, längd 23450 meter.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111687:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Fjällsjönäs - Skirknäs vägnr. 11911, längd 27300 meter.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111687:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Näsberget Ammarnäs väg nr. 11959, längd 1660 meter.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111687:Lot:11