2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel - Storkök
Beskrivning: Filipstads och Storfors kommuner välkomnar till anbudsgivning avseende upphandling av Livsmedel - Storkök. Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunernas verksamheters behov av livsmedel. Vi emotser ert anbud med intresse!
Intern identifierare: 24-1010-1514-1040-144
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15540000 Ostprodukter, 15850000 Pastaprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000