751790-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning och renhållning – Lokalvård i Fastighetskontorets fastigheter och lokaler
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLokalvård i Fastighetskontorets fastigheter och lokaler
BeskrivningLokalvårdstjänster i trapphus, entréer och kommunikationsytor, kontor samt garage, vilket utgör en städ yta ca 6000 kvm, inklusive tilläggstjänster såsom golvvård, storstädning, fönsterputs etc.
Intern identifierareFSK 2024/663
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 90911300 Fönsterputsning, 90914000 Rengöring av bilparkeringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLokalvård i Fastighetskontorets fastigheter och lokaler