2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal- Drift & skötsel pannanläggningar
Beskrivning: Region Gotland, Fastighetsförvaltningsavdelningen genomför en upphandling av drift, skötsel i enlighet med AFS 2023:11 kap 9 och tillhandhållen tillsyn och skötselpärm och underhåll beredskap, larmövervakning och pelletsleverans av 17 stycken pelletsanläggningar. Anläggningarna är utrustade med en eller två pelletspannor av varierande kapacitet, både under och över 100 kW, vilket ger en flexibel och effektiv energiförsörjning. Utöver detta finns även två oljepannor i drift, placerade på två olika anläggningar.Uppdraget är uppdelat på Norra Gotland och Södra Gotland.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde - Norra Gotland
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115857:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50712000 Reparation och underhåll av maskinteknisk utrustning i byggnader, 50720000 Reparation och underhåll av centralvärme, 71700000 Övervakning och kontroll
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde -Södra Gotland
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115857:Lot:2