2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2023 Nutritionsprodukter Region Norrbotten
Beskrivning: Upphandling avser förbrukningsprodukter inom nutrition. Omfattas av; *Kostnadsfritt, webbaserat förskrivarstöd * Lagerhållning av avtalat efterfrågat sortiment av livsmedel med medicinskt ändamål samt direktleverans till patient i ordinärt boende/utlämningsställe. * Leverans av sammantaget, avtalat sortiment som beställs till Region Norrbottens sjukvårdsinrättningar samt till kommunernas särskilda boenden ska levereras till regionens huvudlager i Boden, Länsservice.
Intern identifierare: 22/161
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33692300 Enteral nutrition
Ytterligare klassificering (cpv): 15880000 Speciella näringsprodukter, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33692200 Produkter för parenteral nutrition, 42122410 Pumpar för medicinskt bruk, 42122411 Nutritionspumpar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000