2. Förfarande
Förfarande
Titel: VF - Markskötsel sommar Dalslands sjukhus
Beskrivning: VF - Markskötsel sommar Dalslands sjukhus Entreprenaden omfattar tillsyn, yttre skötsel, felavhjälpande underhåll under barmarksperioden (16 april – 31 oktober), samt mindre anläggningsjobb.
Intern identifierare: SFSS 2025-00889
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77314000 Markskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77313000 Parkskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000