75190-2020 - KonkurrensutsättningSverige-STRÄNGNÄS: Personalförmedling
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster - interimschefer inom vård och omsorg
Referensnummer: SN/2019:536-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun upphandlar ramavtal avseende bemanningstjänster - interimschefer inom vård och omsorg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79420000 Managementtjänster, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen