See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Miljö- och teknikkonsult nytt avloppsreningsverk Gnesta Kommun
Beskrivning: Konsulter för tillstånds- och anmälningsärenden enligt Miljöbalken gällande nytt miljötillstånd för avloppsreningsverk i Gnesta tätort med utsläppspunkt i Sigtunaån. Följande kompetenser ska offereras: Senior miljökonsult och Senior teknikkonsult. Miljökonsulten ska vara uppdragsledare för projektet.
Intern identifierare: TI 2025-1123
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90713000 Miljörådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000