See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggentreprenör för Samverkansentreprenad - D och G- kvarteret - Luleå
Beskrivning: Akademiska Hus ska de närmaste åren göra stora förändringar på Luleå Tekniska Universitet (LTU) Upphandlingen avser Byggentreprenör för att som Generalentreprenör utföra totalentreprenader i samverkan med Beställaren.
Intern identifierare: 24/170
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsformulär
Beskrivning: Byggentreprenör för Samverkansentreprenad (ABT06)
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Samverkansentreprenad
Beskrivning: Byggentreprenör för Samverkansentreprenad på ABT06