2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av e-handelssystem
Beskrivning: Knivsta kommun upphandlar ett e-handelssystem för att kommunens anställda ska kunna söka efter och beställa varor och tjänster från gällande avtal. Upphandlingen genomförs med förhandlat förfarande med föregående annonsering och urval. I detta steg ansöker anbudsgivare om att få lämna anbud. Upphandlande myndighet väljer därefter ut totalt maximalt tre (3) stycken anbudsgivare som kommer att få möjligheten att lämna anbud i senare skede. Systemet kommer att upphandlas som en molntjänst.
Intern identifierare: KS-2024/586
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48480000 Programvara för försäljning, marknadsföring och affärsunderrättelser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000