75207-2023 - ÄndringSverige-Kristianstad: Mejeriprodukter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mejeri
Referensnummer: 2022-O002636
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av mejerivaror till Region Skånes produktionskök i Ängelholm, Hässleholm, Kristianstad, Ystad, Patienthotellet i Lund, livsmedelsförsörjningen vid Helsingborgs lasarett, SUS Lund, SUS Malmö och Dockplatsen