2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal El-konsulter
Beskrivning: Ramavtalet avser El-konsulter för projekterings- och utredningsuppdrag i såväl ny-, om- och tillbyggnadsprojekt.
Intern identifierare: FSK 2025/613
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71315000 Byggnadsteknik, 71315100 Byggnadsmaterialrådgivning, 71315210 Rådgivning i samband med byggnadsteknik, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal El-konsulter