2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tömning av återvinningsstationer (ÅVS/LIP)
Beskrivning: NSR söker en leverantör för tömning av återvinningsstationer (ÅVS) samt framtida lättillgängliga insamlingsplatser (LIP) inom NSR:s verksamhetsområde. Uppdraget är en viktig del av den service som möter invånare och besökare varje dag. Genom hög tillgänglighet, god kvalitet och ett proaktivt arbetssätt vill vi tillsammans skapa välfungerande insamlingsplatser och en positiv kundupplevelse. Uppdraget omfattar bland annat tömning av behållare, transport av insamlat material, vägning, rapportering, kommunfördelning, avvikelsehantering samt arbete i Beställarens verksamhetssystem enligt upphandlingsdokumenten. Vi välkomnar anbud från leverantörer som delar vårt fokus på service, kvalitet, hållbarhet och kontinuerlig utveckling.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135827:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90511000 Sophämtning, 90500000 Avfallstjänster