752231-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Trygghetsskapande teknik till särskilt boende för äldre och LSS
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTrygghetsskapande teknik till särskilt boende för äldre och LSS
BeskrivningUpphandling av trygghetsskapande teknik till särskilt boende för äldre och LSS till Finspång och Vadstena kommun. Tjänsten är ett helhetsåtagande där Leverantören ansvarar för att Beställaren har tillgång till en modern och fullt fungerande trygghetsskapande teknik för verksamheterna. Upphandlande myndighet kommer att anta en leverantör. Upphandlande myndighet bedömer att upphadnlingen inte är lämplig att dela upp i delar på grund av affärsmässiga skäl.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89236:Lot:1