752287-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Koagulationsinstrument
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKoagulationsinstrument
BeskrivningDenna upphandling avser inköp av fyra (4) koagulationsinstrument inklusive maskinbundna reagenser, förbrukningsmaterial och service.
Intern identifierareUPPH2024-00384
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel1. Administrativa föreskrifter
Intern identifierare1765117-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel2. Kravspecifikation
BeskrivningDenna upphandling avser inköp av fyra (4) koagulationsinstrument inklusive maskinbundna reagenser, förbrukningsmaterial och service enligt beskrivning i upphandlingsdokumentet. Enköpings lasarett.
Intern identifierare1765118-1