2. Förfarande
Förfarande
Titel: Linuxtekniker till applikationsdrift
Beskrivning: Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: FK IT Konsultavtal ITP 2024 38695, FK IT Konsultavtal ITP 2024 Ett uppdrag som teknisk testsamordnare för att etablera tester inom SAFOS (Samverkan för offentlig sektor). SAFOS består av 3 opensource produkterna (Nextcloud, Jitsi och Element. I uppdraget ingår det även att vara Teamledare för linuxtekniker som levererar tillsammans med samverkande myndigheter.
Intern identifierare: FK 2024/019611
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: FK IT Konsultavtal ITP 2024 38695, FK IT Konsultavtal ITP 2024. Ett uppdrag som teknisk testsamordnare för att etablera tester inom SAFOS (Samverkan för offentlig sektor). SAFOS består av 3 opensource produkterna (Nextcloud, Jitsi och Element. I uppdraget ingår det även att vara Teamledare för linuxtekniker som levererar tillsammans med samverkande myndigheter.
Intern identifierare: Linuxtekniker till applikationsdrift